Magiczne Andrzejki w Samorządowym Klubie Dziecięcym ,,Żółwik”

W dniu 30 listopada 2020r. dzieci z Samorządowego Klubu Dziecięcego ,,Żółwik” przeniosły się w magiczny świat wróżb. Dbając i pielęgnując rodzime tradycje. Ciocie zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową. Żabki i Słoneczka poznały andrzejkowe tradycje. Atrakcjami spotkania były wróżby oraz konkursy, tj. wróżenie z butów, lanie wosku, losowanie zawodu, jaki dzieci będą wykonywać w przyszłości. Każdy maluch mógł poczuć magię wróżb i ich znaczenie. Po wspólnej zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci ciasta marchewkowego, przygotowany przez Panie Kucharki. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….


Mikołaj z wizytą w Klubiku

Jak od dawna wiadomo raz do roku do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj, a że u nas mamy tylko grzeczne maluszki do naszego żłobka z radością zawitał Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały od samego rana. Oprócz wspaniałych prezentów nasz miły Gość przyniósł dużo radości i uśmiechu. Spotkanie ze Świętym Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

Mali cukiernicy- dekorowanie pierniczków
Święta tuż, tuż, a w naszym klubiku pachnie bożonarodzeniowymi słodyczami.
W poniedziałek Żabki i Słoneczka dekorowały świąteczne pierniczki i ciasteczka. Wszyscy od rana ciężko pracowali. Pierniczki wyglądały bardzo apetycznie, dlatego ciężko było im się oprzeć. Małe łakomczuszki chętnie podjadały przepyszne słodkości.
Był to dzień pełen wrażeń. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pierniczków, lukrów oraz ozdób do dekoracji.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Niech te piękne święta
będą niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości,
wśród najbliższych.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
życzymy zdrowia, pomyślności
i spełnienia marzeń.Sylwester w Żółwiku

Żabki, Słoneczka oraz pracownicy Klubu Dziecięcego ,,Żółwik” przesyłają serdeczne życzenia noworoczne.