Magiczne Andrzejki w Samorządowym Klubie Dziecięcym ,,Żółwik”

W dniu 30 listopada 2020r. dzieci z Samorządowego Klubu Dziecięcego ,,Żółwik” przeniosły się w magiczny świat wróżb. Dbając i pielęgnując rodzime tradycje. Ciocie zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową. Żabki i Słoneczka poznały andrzejkowe tradycje. Atrakcjami spotkania były wróżby oraz konkursy, tj. wróżenie z butów, lanie wosku, losowanie zawodu, jaki dzieci będą wykonywać w przyszłości. Każdy maluch mógł poczuć magię wróżb i ich znaczenie. Po wspólnej zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci ciasta marchewkowego, przygotowany przez Panie Kucharki. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….


Mikołaj z wizytą w Klubiku

Jak od dawna wiadomo raz do roku do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj, a że u nas mamy tylko grzeczne maluszki do naszego żłobka z radością zawitał Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały od samego rana. Oprócz wspaniałych prezentów nasz miły Gość przyniósł dużo radości i uśmiechu. Spotkanie ze Świętym Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

Mali cukiernicy- dekorowanie pierniczków
Święta tuż, tuż, a w naszym klubiku pachnie bożonarodzeniowymi słodyczami.
W poniedziałek Żabki i Słoneczka dekorowały świąteczne pierniczki i ciasteczka. Wszyscy od rana ciężko pracowali. Pierniczki wyglądały bardzo apetycznie, dlatego ciężko było im się oprzeć. Małe łakomczuszki chętnie podjadały przepyszne słodkości.
Był to dzień pełen wrażeń. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pierniczków, lukrów oraz ozdób do dekoracji.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Niech te piękne święta
będą niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości,
wśród najbliższych.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
życzymy zdrowia, pomyślności
i spełnienia marzeń.Sylwester w Żółwiku

Żabki, Słoneczka oraz pracownicy Klubu Dziecięcego ,,Żółwik” przesyłają serdeczne życzenia noworoczne.

W Dniu Waszego Święta
Kochana Babciu
Drogi Dziadku
życzymy Wam uśmiechu z rana,
by miło wspominać te lata co przeszły,
by wszystkie troski w niepamięć odeszły,
by stadko wnuków Was zawsze kochało,
by zdrowie i szczęście na zawsze zostało..
.

Rekrutacja 2021/2022


Żółwik to miejsce, w którym uśmiech dziecka ma cudowną moc,
moc która daje radość każdego dnia.

Żółwik – Klub Dziecięcy w Mszadli Starej
W naszym klubie pragniemy jak najlepiej zaopiekować się
każdym dzieckiem, stwarzając przyjazną, domową atmosferę,
pełną ciepła, zrozumienia i serdeczności.
Mamy bogate doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku
od 1 do 4 roku życia.
Naszym priorytetem jest nauka poprzez zabawę.
Maluszki dzięki kameralnej i domowej atmosferze uczą się
otaczającego je świata oraz współpracy z rówieśnikami.

,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane o składanie wniosków
od marca do końca kwietnia.

W naszym Klubiku odbył się Pokaz Mody Karnawałowej. Na czerwonym dywanie w blasku światełek Słoneczka i Żabki z wdziękiem prezentowały  karnawałowe kreacje. W kilku słowach starały się zaprezentować swój przepiękny strój. Zarówno biorący udział w pokazie jak i widzowie wspaniale się bawili. Wszystkie modele i modelki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po pokazie mody wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie Kucharki. Był to dzień pełen wrażeń i na długo zostanie w  naszej pamięci.


Słoneczka


ŻabkiDzień Kobiet w Klubie Dziecięcym

,,Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!

Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek.

Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec

    Piosenka z radia popłynie”    


DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy ustanowiono 17 lat temu i obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej.Święto to ustanowiono , aby zwiększyć świadomość społeczną o zawodzie logopedy, ale przede wszystkim, aby zwrócić uwagę na dzieci z zaburzeniami komunikacji zarówno tych najmłodszych, jak również osoby dorosłe.Nieprawidłowości w rozwoju mowy u dzieci często są przyczyną zaburzeń emocjonalnych, frustracji, a nawet agresji, co z kolei może prowadzić do nieakceptacji społecznej. Dlatego też rodzice w każdej sprawie budzącej niepokój, a związanej z rozwojem mowy lub jej rozumieniem powinni skonsultować się z logopedą.

W naszym klubiku Dzień Logopedy stał się okazją do przeprowadzenia wesołych zajęć. Podczas ćwiczeń dzieci usprawniały narządy artykulacyjne, doskonaliły percepcję słuchową i słuch fonemowy, kształtowały koordynację słuchowo- ruchową, wzbogacały słownictwo oraz wdrażały się do aktywnego uczestnictwa w zajęciach grupowych. Dzień ten stał się również okazją do przygotowania teatru Kamishibai. Dzieci w grupach kolorowały obrazki, które później wykorzystano w teatrzyku. Dzień był bardzo udany. Nietypowe zabawy logopedyczne okazały się dla dzieci ciekawe i z przyjemnością w nich uczestniczyły.

Szanowni Państwo zgodnie z zaleceniami w dniach 27.03.2021r. – 09.03.2021r.
zostaje zamknięty Klub Dziecięcy ,,Żółwik”.

Życzenia wielkanocne. Najpiękniejsze życzenia na Święta Wielkanocne 2020.  Wierszyki, rymowanki, krótkie, śmieszne. Życzenia na Wielkanoc | Kurier  Poranny

Zajęcia biblioteczne w Klubie Dziecięcym Żółwik
Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat, jaka powinna być rola książki
w życiu człowieka oraz jak czerpać wiedzę z książek nie niszcząc ich. O tym wszystkim nasze dzieciaczki dowiadują się podczas realizacji treści programowych, które maja na celu zaszczepić w nich zadatki na przyszłych czytelników. Pomagają nam w tym również spotkania z pracownikami biblioteki. W czwartek mieliśmy w klubiku niezwykłych gości, odwiedziły nas Panie na co dzień pracujące w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom o funkcjonowaniu oraz o zasadach panujących w Bibliotece. Następnie zaprezentowały
najbardziej lubiane przez dzieci serie książeczek. Słoneczka i Żabki z przyjemnością wysłuchały czytanych bajek, Panie zachęcały dzieci do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek oraz poznawania nowych bohaterów i ich przygód. Na koniec Słoneczka i Żabki wykonały kolorowe zakładki do książek.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

W dniu 26 maja w Samorządowym Klubie Dziecięcym ,,Żółwik” odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalny, który można zobaczyć on-line. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.
Po powrocie do domu Słoneczka i Żabki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

Dzień Dziecka w Samorządowym Klubie Dziecięcym Żółwik. Nasz dzisiejszy dzień rozpoczął się trochę inaczej niż zwykle. Wiersz Lokomotywa J. Tuwima przeczytał dzieciom nasz niezwykły gość Pan Wójt Eugeniusz Andrzej Wolszczak w towarzystwie Pana Dyrektora Jacka Rogali i Przewodniczącej Rady Pani Bożeny Mistygacz. Za wszystkie życzenia i upominki serdecznie dziękujemy. Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, balon i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Dorota Pawelec, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Wakacje w Samorządowym Klubie Dziecięcym ,,Żółwik”

Zakończenie roku w Samorządowym Klubie Dziecięcym ,,Żółwik” odbędzie się

27.08.2021 r. o godz. 16:00.

Informujemy, że w dniu 30.08.2021 r (poniedziałek) o godz.16:00 w budynku Klubu Dziecięcego „Żółwik” w Mszadli Starej odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami, których dzieci w roku szkolnym  2021/2022  będą uczęszczały do Klubu Dziecięcego.

Informujemy, że w dniu 30.08.2021 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w budynku PSP Łaguszów odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami, których dzieci w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczały do Klubu Dziecięcego II.